..proč právě ridgeback?

Pocházím z malého městečka Stochov, které je obklopeno krásným krajem křivoklátských lesů a řeky Berounky.

Pejskové mě provází celým životem, přes "voříšky" a jezevčíky v dětství, v dospělosti jsem se dostala až k dobrmanům. Můj život s ridgebackem se začal psát až po odchodu mé poslední dobrmaní holčičky.

Tak šel čas nějakou dobu bez psích parťáků, ale jak už to každý správný pejskař má, věděla jsem, že si pořídím dalšího psa, jakmile mi to moje hlava a srdce dovolí. Začalo mi být smutno, nikdo mě nevítal, nikdo se se mnou netulil na gauči a neměla jsem parťáka na procházky našim krásným krajem.

Věděla jsem, že si chci vybrat jiné plemeno a narazila jsem na ridgebacka. Byla to vlastně velká náhoda, potkávala jsem je v nedaleké vesnici s jejich páníčkem myslivcem, když jsem vyzvedávala syna. Jak už to tak chodí, pejskař s pejskařem si rád povídá a tak jsem oslovila majitele těch dvou rezatých krasavců. Díky němu jsem začala po RR toužit, velmi krásně mi povyprávěl vše co o nich věděl. A já se zamilovala. 

Začala jsem hledat štěňátko a za pár týdnů jsem si domů vezla svou první RR lásku - Anny. Konečně to u nás zase ožilo a my jsme spolu prožívali (a stále prožíváme) spoustu krásných dnů. Když bylo Anny 7 let, rozhodla jsem se rozšířit svůj sen a pořídit si ještě jednu RR holčičku. Chtěla jsem zažít výstavy, chov, vlastní štěňátka.  A tak se do naší smečky přidala Aleria, kterou jsem si přivezla z chovatelské stanice Iron Moon od chovatelky a kamarádky Lindy Došek.

Alerinka je neuvěřitelně zvídavá a chytrá psí slečna, která se strašně ráda se učí novým věcem. Miluje naše společné procházky, se mnou a Anny, ale co jí opravdu moc baví je Nosework. Vyčuchávání vůní, v jejím případě skořice, a hledání předmětů všeobecně je pro ni velkou zábavou a zároveň výzvou.

Rády se také účastníme pravidelných sportovních dnů v Praze v Uhříněvsi v Pesoparku, kde zkoušíme agility, chodíme na socializační programy a trénujeme poslušnost.

Občas zavítáme i na výstavní pole, i když to není úplně moje parketa, ale rády se vidíme s přáteli na klubových výstavách KCHRR i ČKRR.